Program Scena ONGFest

Festivalul Naţional al Organizaţiilor Neguvernamentale din România | 9 - 11 mai 2014 | Bucureşti

Ora Sambata - 10 mai( 10:00 - 22:00)Descriere moment
10:00-10:15 Asociatia FREEKidz GANG: Dans pentru Libertate - Copii defavorizati din zona gara de Nord vor interpreta un dans numit "Move”.
10:15 - 10:30 Asociatia ConilAsociatia Conil - Colaj Rock & Folk
10:30 - 11:00Noua AcropolaTeatru de papusi Cenusareasa - Membrii Asociației Noua Acropolă vor prezenta povestea Cenușăreasa într-un spectacol de teatru de păpuși
11:10- 11:40 Ansamblul Doina - Casa de Cultura a Studentilor Ansamblul DOINA al Casei de Cultura a Studentilor Bucuresti este grupul resursa in care fiecare generatie de studenti din capitala invata gratuit specificul folcloric national, pe care il prezinta apoi in spectacole de succes. Ansamblul Doina va prezenta pentru Dvs. un moment traditional romanesc ce va cuprinde dansuri populare
11:40 - 12:00Asociatia ConilMicii muzicieni ai Centrului de Performanta CONIL - Interpretare muzicala - vocal si instrumental (pian)
12:00 - 12:30CARP OmeniaFederația Națională OMENIA a C.A.R.P.-urilor din România - Grupul vocal "Senioarele Omenia" reuneste 10 bunicute care vor sustine un moment muzical cu durata de 25-30 de minute, interpretand melodii populare indragite din folclorul romanesc. Solist - Emilia Onilă
12:35 - 14:00Probe sunet
14:00 - 14:20 Asociatia VinceroPersoanele cu dizabilitati au talent - Recital de poezie, canto clasic, muzica usoara si hip-hop
14:30 - 15:00Zonta Club PloiestiConcert muzica clasica - vioara si muzica populara
15:00 - 18:40Ansambluri invitate de catre Departamentul de Relatii InteretniceAnsambluri invitate de catre DRI
15:05 - 15:25Uniunea Sarbilor din Romania(Ansamblul “Dunav”)Dansuri traditionale sârbesti
15:30 - 15:50Uninea Elena din Romania (Ansamblu de la Iasi Orpheas)Dansuri traditionale grecesti
15:55 - 16:15Forumul Democrat la Germanilor din Romania(Formatia Zwei Plus din Bacau)Formatia promoveaza folclorul german autentic dar are in repertoriu si slagare germane
16:20 - 16:40 Uniunea Croatilor din Romania(Ansamblul folcloric Karasevka Zora)Dansuri traditionale croate
16:45 - 17:10Asociatia Italienilor din Romanii(Ansamblul "Di Nuovo Insieme")Dansuri traditionale italiene
17:15 - 17 :45Ansamblul Zadunaiska Sici (Uniunea Ucrainenilor din Romania)Dansuri traditionale
17: 50 - 18:10Uniunea Rusilor Lipoveni din Romania(Ansamblul Ciubcik)Cantec live al corului Ciubcik si moment de dans al ansamblului Ciubcik
18:15 - 18:35:Asociatia Liga Albanezilor din Romania (Ansamblul artistic „SERENADA)Serenade korceare albaneze
18:45 - 19:30Improvizatie Trupa FREEZE
19:30 - 19:50Trupa LirikaMini concert
20:00 - 21:00 Les Elephants Bizarresconcert
21:00 - 22:00 Bere Gratisconcert
Ora Duminica - 11 mai (10:00 - 16:30)Descriere moment
10:00- 10:30 Sport pt viataClasa de aerobic dedicata copiilor, sustinuta de Diana Oprea
10:30 - 11:00ConcordiaORCHESTRA TRANDAFIRILOR" - TOBOSARI - PANTOMIMA ("ISUS SI STRADA")
11:00 - 11:30 Noua AcropolaTeatru de papusi Cenusareasa - Membrii Asociației Noua Acropolă vor prezenta povestea Cenușăreasa într-un spectacol de teatru de păpuși
11:35 - 12:00Autism RomaniaTrupa "aspiratia AR" va sustine un miniconcert
12:05 - 12:20Asociatia pentru formare – Şcoala copiilor MINARDOSpectacol de dans modern şi gimnastică aerobică
12:25 - 12:40Fundatia Mereu Aproape Dans folcloric de la mic la mare - 22 de copii de la Biblioteca din Sirna, Prahova vor sustine doua momente de dans folcloric
12:45: - 12:55Clubul Sportiv TriumfMiscare, relaxare si invatare: dans modern, majorete, aerobic, dans latino
13:00 - 13:20 Fundatia Mereu Aproape Dans folcloric de la mic la mare - 22 de copii de la Biblioteca din Sirna, Prahova vor sustine doua momente de dans folcloric
13:30 - 13:40 Clubul Sportiv Triumf Miscare, relaxare si invatare - Demonstratie Karate
13:40 - 14:00Asociatia ConilMicii muzicieni ai Centrului de Performanta CONIL - Interpretare vocala si instrumentala - pian
14:00 - 14:20Asociatia VinceroPersoanele cu dizabilitati au talent - Recital de poezie, canto clasic, muzica usoara si hip-hop
14:25 - 14:40Comunitatea Armana din Romania - Filiala BucurestiCantece traditionale armanesti
14:45 - 15:00Ansamblul Pilisterul (Societatea Culturala Aromana)Cantece aromane si o suita de dansuri traditionale.
15:00 - 15:30Adina StiftelesenSuite de dansuri oltenesti sustinute de formatia de dansuri populare "Salcioara" - Goiesti, jud.Dolj
15: 40 - 16:20Asociatia Studenti pentru viataCristina Stroe - prezenta la importante festivaluri internationale de muzica usoara, printre care Festivalul Mihaela Runceanu, Festivalul de la Mamaia, Festivalul George Grigoriu, Festivalul Valsurilor, etc