Program scenă

Festivalul Naţional al Organizaţiilor Neguvernamentale din România | 21 - 22 mai 2016 | Bucureşti

PROGRAM SCENĂ ONGFest | Sâmbătă, 21 mai
Când?Cine?
9:50 -10:20Asociatia Social Activ si Asociatia Cultural Sportivă Aldesteana - grupul de juniori dansatori ai Ansamblului Aldesteana
10:20-10:40Organizatia Umanitara CONCORDIA - Tobosarii CONCORDIA - ritmuri africane
10:50-11:30Fundatia Regina Maria
11:45-12:00Asociatia Studentilor de la Facultatea de Limbi si Literaturi Straine (ASLS) recital Elena Lazar
12:00-12:30Ansamblul folcloric DOINA - CASA DE CULTURA A STUDENTILOR BUCURESTI - Accente romanesti: cantece si jocuri populare
12:30-13:00Asociatia Societatea Culturala Aromana: Boastea a Pindului- Concert de cântece polifonice fârshirotești
13:00-14:00PAUZA
14:00-14:30Federatia Nationala Carp OMENIA - Corul "Senioarele Omenia"
14:30-15:00CLUBUL SPORTIV OLIMPIC TRIUMF: dans modern, majorete, gimnastica ritmica, dans latino, dancehall, dans indian, demonstratie karate, dans tiganesc)
15:00-15:20Asociatia Studentilor de la Facultatea de Limbi si Literaturi Straine (ASLS) recital Maria Bratu
15:20-18:00Ansambluri minoritati nationale - Departamentul pentru Relatii Interetnice
15:20-15:40Comunitatea Rusilor Lipoveni din Romania - Ansamblul Ciubcik: cantec si dans
15:40-15:55Uniunea Democrata a Tatarilor Turco-Musulmani din Romania - dans
15:55-16:10Asociatia Macedonenilor din Romania - cantec
16:10-16:25Asociatia Liga Albanezilor din Romania - grupul vocal SERENADA
16:25-16:35Asociatia Italienilor din Romania RO.AS.IT - dansuri traditionale italiene
16:35-16:45Uniunea Croatilor din Romania: dansuri traditionale carasovenesti - formatia"Zorile Carasovei'
16:45-17:00Uniunea Culturala a Rutenilor din Romania - cantece si dansuri traditionale rutene
17:00-17:25Uniunea Ucrainenilor din Romania: Ansamblul Zorea - melodii populare ucrainene
17:30-18:00Uniunea Polonezilor din Romania: Ansamblul muntenilor polonezi Solonczanka: cantece si dansuri poloneze
20:00-21:00Concert Ad Hoc
21:00-22:00Concert Les Elephants Bizarres
PROGRAM SCENĂ ONGFest | Duminică, 22 mai
Când?Cine?
10:00-10:30Scoala de muzica Studio Intermezzo - cantece
10:30-11:00Asociatia "Zonta Club Ploiesti" - muzica si dansuri populare
11:00-11:30Asociatia Lemaan aha - Grupul Kohavim - cantece si dansuri
11:30-12:00Asociatia "Zonta Club Ploiesti" - muzica si dansuri populare
12:00-12:45PAUZA
12:45- 13:15Asociatia CLUB SPORTIV "V.K. SOCCER" - concert
13:15 - 13:30Comunitatea Elena din Romania - dansuri traditionale grecesti si concert la Baglamas
13:30-13:45Asociatia Studentilor de la Facultatea de Limbi si Literaturi Straine (ASLS) recital corul sectiei de japoneza de la FLLS
13:45-14:00Asociatia Miscarea Crestina Armata Salvarii Romania - prezentare de moda SalvatTex:toata lumea este frumoasa - dragoste pentru frumusetea hainelor si a oamenilor
14:00-14:10Asociatia studenteasca pentru cercetarea principiilor Ro CARP - interpretarea cantec - SING
14:10-14:30Fundatia Adina Stiftelsen - dansuri traditionale
14:30-15:10Asociatia CONIL - Dans modern, moment vocal, colaj rock
15:20-15:35Asociatia Studentilor de la Facultatea de Limbi si Literaturi Straine (ASLS) recital Laura Gîrbea
15:35-15:55Asociatia Societatea Culturala Aromana - dansuri armanesti cu ansamblul Pilisterlu
15:55-16:10Comunitatea Armână din România - Filiala București - concert muzica traditionala armaneasca Floretina Costea
16:15-16:45Asociatia eLIBERarte - Concert Sonido 13: Concert (recital live cu voce) de 30 minute de tangouri argentiniene
16:45-17:30ASOCIATIA SOCIO-CULTURALA "PRAHOVA EXCELSIOR" SINAIA: reprezentatie artistica la saxofon - Jazz si arii internationale; FOLK-ului si cantece de cabana si chitara clasica.