PROGRAM SCENĂ ONGFest | Sâmbătă, 9 mai

10:00 - 10:20 Asociatia Vincero - Persoanele cu dizabilitati au talent
10:25 - 10:55 Asociatia SOS Infertilitatea - Teatru de papusi "Povestea celor 3 purcelusi"
11:00 - 11:15 Zonta Club Ploiesti - Traditii populare
11:20 - 11:50 Organizatia Noua Acropola in Romania - Teatru de papusi"Povestea lui Momo"
12:00 - 12:15 Federatia Nationala Omenia a CARP-urilor - Omenia care ne incanta
12:15 - 12:30 Comunitatea Armana din Romania - Filiala Bucuresti - Muzica armaneasca Florentina Costea; cantece traditionale armanesti
12:30 - 12:40 ASLS Romania - Moment artistic sustinut de Laura Girbea, studenta (va interpreta 2 piese in limba engleza)
12:50 - 13:10 Asociatia pentru Formare - nume de scena Scoala Copiilor Minardo - Dans modern, balet, dans de caracter, gimnastica aerobica si majorete
13:10 - 13:40 Pauza
13:50 - 14:05 Uniunea democrata a tatarilor turco-musulmani din Romania (dansuri)
14:05 - 14:20 Comunitatea Rusilor Lipoveni din Romania - Ansamblul Ciubcik
14:20 - 14:40 Asociatia Italienilor din Romania - Ansamblul „L’Allodola” (dans si cantec)
14:50 - 15:10 Asociatia Macedonenilor din Romania (cantece)
15:10 - 15:30 Uniunea Sarbilor din Romania - Ansamblul folcloric „KRUNA” (dansuri)
15:30 - 15:50 Uniunea Polonezilor din Romania (recital, cantece, dans)
16:00 - 16:15 Forumul Democrat German - Ansamblul de dansuri sasesti din Sighisoara
16:15 - 16:25 Forumul Democrat German - Colegiul German Goethe au in program 3 cantece cu dans
16:25 - 16:40 Asociatia Culturala AMPHITHEATRROM - Partida Romilor
16:40 - 16:50 Uniunea Ucrainenilor din Romania - Ansamblul „Florile Bucovinei - dansuri
17:00 - 17:10 Grupului SERENADA din partea Minoritatii albaneze (ALAR)
17:10 - 17:20 Ansamblul ASTERAKIA (STELUŢE) - dans ; Ansamblul Asteria al Filialei Elene din Bucurest - dansuri
17:20 - 17:30 Comunitatea Elena din Iasi Ansamblul de dansuri traditionale grecesti Orphea - dansuri
17:30 - 17:40 Uniunea culturala a rutenilor - cantece rutene
17:40 - 18:00 Federatia Comunitatilor Evreiesti din Romania - BUCHAREST KLEZMER BAND(concert)
20:15 - 20:40 Concert trupa Ikhaya Band
20:45 - 21:10 Concert Andra

PROGRAM SCENĂ ONGFest | Duminică, 10 mai

10:00 - 10:20 Asociatia Vincero - Persoanele cu dizabilitati au talent
10:20 - 10:50 Organizatia Noua Acropola in Romania - Teatru de papusi "Povestea lui Momo"
10:50 - 11:20 Asociatia pentru Formare - nume de scena Scoala Copiilor Minardo - Dans modern, balet, dans de caracter, gimnastica aerobica si majorete
11:20 - 12:15 Asociatia Centrul de Performanta Before & After School CONIL - "Micii artisti mari de la CONIL"; CONIL's Band - grup rock: ONIL Music Studio; Corul Scolii Primare CONIL
12:15 - 12:25 Fundatia Policy for Roma and Minorities - Lectii de chitara oferite de copiii din cartierul Ferentari
12:25 - 13:00 Zonta Club Ploiesti Uitucul- moment teatru
13:00 - 13:10 Fundatia Policy for Roma and Minorities -Born 4 Trouble (B4T) - program de educatie prin dans
13:10 - 13:20 ASLS - moment muzical sustinut de Maria Bratu - studenta la la sectia de limba spanionala, 2 piese in limba spaniola
13:20 - 13:50 Pauza
13:50 - 14:00 ASLS (Asociatia studentilor de la Limbi si Literaturi Straine) - moment artistic Elena Lazar, va interpreta 3 piese in limba engleza
14:00 - 14:20 Asociatia Societatea Culturala Aromana - Cantece traditionale si dansuri populare aromane; grup de dansatori si solisti vocal
14:20 - 14:30 In ritm de schimbare - percutie africana pentri copiii romi si ne-romi din comunitatea dezavantajata din Ferentari
14:30 - 15:00 Noua Acropola - Piesa de teatru "Scoala de filosofie"
15:00 - 15:20 Fundatia Adina Stiftelsen - Dansuri populare sustinute de formatia de dansuri populare "Salcioara"din comuna Goiesti, judetul Dolj
15:20 - 15:50 Z onta Club Ploiesti - Traditii Prahovene
16:00 - 16:30 Asociației Tineri pentru Dezvoltare Durabilă - Concertul Nițu Alexandru